&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic

Aké víno sa k čomu hodí

Biele vína: sú ľahké, chuťovo jemné, preto sa môžu podávať len k jedlám im podobným. Biele vína sa tradične spájajú s pokrmom z rýb, hydiny, bieleho mäsa a zo šunky.

Ružové vína: sú obľúbené pre svoju univerzálnosť. Môžete ich preto podávať ku každému jedlu.

Červené vína: sú prevažne suché. Každé červené víno má svoju odlišnú chuť, vyplývajúcu z rozdielnosti pôdy, polohy a druhu viniča. Väčšinou sa nechladia. Platí, že k ťažšiemu (výdatnejšiemu) jedlu sa podáva aj ťažšie víno. Hydina, teľacie a iné ľahké (biele) mäso sa môže spájať s ľahkým červeným, ale aj s bielym vínom. Tmavé mäso ako zverina, kačica, hus, sviečkovica alebo roštenec sa spájajú s červeným. Rovnako je červené víno vhodné k syru, obzvlášť s mäkkou kôrkou.

Dezertné vína: sú biele a červené, suché a sladké. Suché sherry sa napr. považuje za veľmi vhodný aperitív zvlášť v rámci slávnostného menu, je vítaný pri podávaní korytnačej polievky a k silným vývarom. Portské víno, madeira a iné podobné vína sa zaraďujú na koniec menu k zákuskom alebo k ovociu.

Šumivé vína: ak sú suché, môžu sa podávať pred jedlom ako aperitív, ak sú sladké alebo polosladké, k zákuskom či ovociu.
28.03.2009 02:11:18
stanislava68
Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one