&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic
SUROVINY:

Cesto: 6 vajec, 6 PL práškový cukor, 1/2 bal. vanilínový cukor, štipku soli, šťava z 1/2 citróna

Plnka: 250 ml šľahačková smotana, 1 balík stužovač do šľahačky, 1 PL práškový cukor, 1/2 bal. vanilínový cukor

POSTUP:
Bielka, štipku soli, van. cukor a šťavu z citróna vyšľahať do husta, pridať práškový cukor a postupne žĺtka. Natrieť na plech vyložený papierom. Piecť vo vyhriatej rúre. Upečené zrolovať aj s papierom a nechať vychladnúť.

Šľahačku vyšľahať so stužovačom, do polohustej zamiešať van. cukor a práškový cukor a došľahať do husta. Natrieť na vychladnuté cesto. Zrolovať. Nechať v chlade stuhnúť.
Suroviny: 2 žĺtky, 100 gramov cukru, 250 gramov múky, pol pohára tmavého piva, 500 gramov jabĺk, 100 gramov masla, 50 gramov hrozienok, pohárik rumu, 2 lyžice strúhanej žemle a vanilkový cukor.

Žĺtky rozmiešame s maslom a olejom a postupne pridávame múku a pivo. Urobíme cesto a necháme ho pol hodiny na chladnom mieste. Medzitým pripravujeme jablkovú hmotu. Jablká nahrubo nastrúhame, pridáme rum, nastrúhanú žemľu, lyžicu cukru a hrozienka. Cesto vyvaľkáme, rovnomerne na neho rozložíme jablkovú hmotu a zavinieme. Pečieme asi 45 minút v stredne horúcej rúre. Upečenú a vychladnutú roládu posypeme vanilkovým cukrom.
Suroviny:
5 vajec, 5 lyžíc kryštálového cukru, 5 lyžíc polohrubej múky
Na plnku: 100 g práškového cukru, 100 g varovej čokolády, 250 g masla, ½ dl rumu, 2 banány.

Postup:
Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého zamiešame žĺtky a múku. Plech vyložíme papierom na pečenie, cesto naň rozotrieme a upečieme vo vyhriatej rúre. Upečené cesto vyklopíme na vlhkú utierku a spolu s papierom stočíme do rolády. Necháme dobre vychladnúť. Vychladnutý plát zbavíme papiera, potrieme krémom, obložíme pozdĺžne rozkrojenými banánmi a pevne stočíme. Vrch rolády potrieme zvyšnou plnkou.
Krém:
Čokoládu roztopíme nad parou. Maslo s cukrom vymiešame do peny, pridáme zmäknutú vychladnutú čokoládu, rum a dobre vymiešame.
Cesto:

4 vajíčka
4 kopcovité lyžice polohrubej múky
4 kopcovité lyžice práškového cukru
1 lyžička prášku do pečiva

Plnka:
220g Hera alebo iný tuk
150g práškový cukor
2 lyžice kakaa
2 lyžice rumu (alebo aróma)
2 banány

Žĺtka oddelíme a z bielkov ušľaháme tuhý sneh. Do snehu postupne pridáme práškový cukor a žĺtka. Pridáme múku s práškom do pečiva. Dáme piecť na plech, na ktorý sme položili papier na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10 minút.

Upečený plát zvinieme a zabalíme do vlhkej utierky. Zo všetkých prísad vypracujeme plnku a natierame na plát, z ktorého sme odstránili papier. Do stredu dáme banány a zatočíme.
Vrch môžeme natrieť zvyšnou plnkou a ozdobiť, alebo poliať čokoládovou polevou.
Pod plnku môžeme na cesto natrieť lekvár. Kto nemá rád maslovú plnku, môže ju zmiešať s uvareným banánovym pudingom
Ingrediencie

Cesto č. 1: 4 žĺtky, 4 bielky 100 g práškového cukru 100 g polohrubej múky 1/2 balíčka kyp. prášku

Cesto č. 2: Tie isté suroviny plus pridáme 20 g orechov a 2 lyžice kakaa. Krém: 250 g masla, 1 Zlatý klas 200 g práškového cukru 150 g pomletých orechov 2 lyžice kakaa, 3 dl mlieka

Poleva: 100 g čokolády 100 g masla

Postup prípravy

Cukor a žĺtky vymiešame. Pridáme múku s kypriacim práškom a vmiešame vyšľahaný sneh zo 4 bielkov. Cesto rozotrieme na papierom vystlaný plech. Po upečení stočíme a dáme vychladnúť.
Podobne pripravíme aj plát z druhého cesta s orechmi a kakaom. Z mlieka a zo Zlatého klasu uvaríme kašu. Maslo vymiešame s cukrom, zmiešame s kašou a pridáme orechy. Krém rozdelíme na dve časti. Do jednej dáme 2 lyžice kakaa. Vychladnuté pásy rozvinieme a papier odstránime. Tmavý plát potrieme svetlou plnkou a zvinieme roládu.
Svetlý plát zas tmavou plnkou, na stred položíme tmavú roládu a preložíme cez ňu okraje svetlého plátu. Roládu spojom otočíme na spodok, polejeme čokoládovou polevou a ozdobíme ošúpanými mandľami.
Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one