&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic
Grécky nápoj

Hľadáte dokonalé osvieženie? Pripravte si caffé frappé. Budete potrebovať len ľad, kávu, mlieko a cukor. Do pohára vysypeme 1,5 ČL instantnej kávy a 3 ČL kryštálového cukru. Zalejeme 20 ml studenej vody a malým ručným mixérom šľaháme asi 1 minútu, kým nevznikne tuhá kávová pena. Do peny pomaly vlejeme 50 ml studenej vody, pridáme kocky ľadu a opatrne prilejeme 100 ml vychladeného mlieka. Servírujeme vo vysokých pohároch so slamkou a s pohárom vody.

Ľadové kapučíno

Dobre vychladených 250 ml silnej kávy vyšľaháme s 200 ml studeného mlieka a 80 ml kávového likéru. Do 4 pohárov rozdelíme po 2 kopčeky vanilkovej zmrzliny, pridáme vyšľahané kapučíno a ozdobíme šľahačkou, hoblinkami čokolády a ostrúhanou pomarančovou kôrou.

So zmrzlinou

Uvaríme 125 ml espressa a necháme vychladnúť. Kávu, kocky ľadu, 1 ČL kryštálového cukru a 100 ml mlieka premiešame v šejkri, až vznikne pena (môžeme použiť aj ručný šľahač). Do vysokého pohára vložíme niekoľko kociek ľadu, kopček zmrzliny a zalejeme v šejkri pripravenou kávou. Ozdobíme šľahačkou a strúhanou čokoládou alebo škoricou.

Brazílska ľadová káva

Krátko rozmixujeme alebo pretrasieme v šejkri 1 PL rozdrveného ľadu, 250 ml vychladenej kávy, 1 PL koňaku, 2 PL medu a 125 ml šľahačkovej smotany. Nalejeme do vysokých pohárov a ihneď podávame, kým je káva spenená.
Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one