&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic
1 čierne pivo
Korenie: bobkový list, chili, cibuľa, soľ, čierne korenie
špekáčiky
špajle.

Postup prípravy:
Čierne pivo s korením povaríme. Cibuľa sa nakrája na kolieska. Špekáčiky sa narežú na neúplné polovice. Do nich dáme trochu korenia a cibuľu. Špekáčik naplnený spojíme špajľou. V náleze zostane špekáčik tak týždeň. V jednom pivnom náleve však môžu byť dva špekáčiky celkom zakryté.
Záleží od nádoby.

Potrebujeme:

Špekáčiky,
dostatok cibule,
kyslú kapustu,
chilli

Pre nálev sa nám hodí mať nachystané: pol litra octu, štvrť litra vody, trochu cukru, pár guličiek nového korenia a tiež celého korenia, len pár bobkových listov (4 alebo 5), trochu soli na lyžičku.

Ako pripravíme utopence?
Špekáčiky nakrojíme pozdĺžne, okoreníme, chili príde podľa chuti a priložíme aj cibuľu. Do väčšej nádoby, viac ako 3 litrovej sa vkladá vždy kapusta striedavo s vrstvou cibule a špekáčikov. Jedna feferónka postačí na chuť. . Zalieva sa to tentoraz nie celkom vychladnutým ale horúcim nálevom. Nádoba sa uzavrie a nechá sa odležať aspoň týždeň pre nedočkavých. Treba sledovať zrak aj chuť, sami tak spoznáte v akých podmienkach vám najlepšie dozrievajú a potom chutia vaše pochúťky.

Na prípravu potrebujeme:
Hermelínu a špekáčikov v rovnakom množstve.
DEKO
cibuľa,
cesnak, ocot,
bobkový list,
nové korenie
čierne korenie celé,
kápia s nálevom,
feferónka a olej.

Postup prípravy:
Na začiatku je potrebné pripraviť si nálev. V menšom hrnci s vodou sa povarí DEKO, nové aj celé korenie s bobkovým listom s väčším množstvom cibule na kolieska sa povarí v náleve tiež. Varí sa asi 5 minút . Nálev sa nechá trochu odstáť po uvarení. Hermelín aj špekáčiky sa nakrájajú na rovnaké menšie kúsočky. Z nálevu vyberte cibuľu a s pripravenými strúčkami cesnaku a kúskami hermelínu a špekáčikov sa pohrajte v nádobe. Snažte sa ich prekladať tak, aby ste vytvorili naozaj zmes. Je dobré pridať nakladanú kápiu, ak je po ruke a tiež feferónku, pridáme trochu oleja. Zalejete nálevom aj s korením a tak to môže odstáť deň, alebo dva.

Na prípravu nakladanej nivy potrebujeme:
Nivu,
cesnakové strúčiky, minimálne 3 olej, chilli,
celé korenie,
soľ,
dostatok cibule, pohár na nakladaný syr.

Príprava nakladanej nivy:
Nivu rozrezeme na polovicu alebo tretiny, keďže je silná, netreba to s ňou preháňať. Potrieme ju roztlačeným cesnakom po celej ploche a taktiež aj celým korením sa posype niva z oboch strán. Niva sa nareže na menšie kocky a začne sa ukladať do pohára. Bobkový list, nové korenie a cibuľa na kolieska bude použitá v pohári. Na spodok dáme cibuľu, potom nivu, korenie a opäť cibuľu, nivu a korenie. Na jeden bobkáč sa hodí použiť dve guličky korenia. Ak ste použili menšiu nádobu, v pokoji na zvyšnú nivu a koreniny použite ďalšiu. Zalieva sa olejom. Týždeň a viac sa necháva odležať.
Ak sa niva spotrebuje, od cibule ošetrený olej možno ďalej použiť pre ďalšiu nivu, alebo pre naloženie mäsa.

Na prípravu potrebujeme:
4 hermelíny,
9 strúčikov cesnaku,
2 pálivé papričky, len málo červenej papriky,
chuť podľa uváženia. 15 guliek jalovca,
10 guličiek čierneho korenia,
10 guličiek zeleného korenia, 2 kávové lyžičky tymiánu,
1 kávová lyžička rozmarínu,
2 bobkové listy,
olivový olej, prípadne klasický rastlinný olej.
Olivový dodá hermelínu úžasnú chuť a taký lepší pocit. V žiadnom prípade však nepohŕdajte obyčajným rastlinným pokiaľ nie je olivový. Hermelín bude výborný aj tak. 1 nádoba veľká čo najbližšie veľkosti hermelínu, inak bude nutné prilievať viac oleja pre zaplnenie, čo by inak zaplnili naukladané hermelíny.

Príprava:
Bylinky ako tymián, rozmarín, jalovec, a ďalšie koreniny ale rozdrvené ako sú čierne korenie a papričky sa po rozdelení zmiešajú a ďalej rozdelia na 9 rovnakých dielov.
Hermelíny rozkrojte na polovicu a na dno dajte strúčik cesnaku a jeden diel korenia. Kludne môžete syr pritlačiť mierne k cesnaku, ak sa vnorí do hermelínu, nevadí. Na tento hermelín opäť vkladáme diel korenia a cesnak, stále striedame, pokiaľ nezaplníme pohár a dolejeme olejom. Pred zaliatím ešte nasypeme deviaty diel korenia a nasypeme do vnútra aj guľky zeleného korenia a pre chuť ale aj efekt vložíme bobkový list na okraje pohára, samozrejme vnútri s obsahom. Zavrite viečko a zatraste opatrne s pohárom tak aby unikol vzduch. Ten tam byť nesmie, respektíve by nemal byť. Minimálne jeden deň sa nesmie s obsahom pohnúť.
Odporúčanie je nechať nakladaný hermelín bez pohnutia tak 36 hodín.

Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one