&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic

Rady a tipy

Ak si chcete byť naozaj istá, že sa vám koláč nepripáli, skúste to takto. Formu na pečenie dôkladne vytrite tukom, vložte na chvíľu do chladničky a po niekoľkých minutách znova vytrite ďalšou vrstvou tuku.

Dokonalý lesk dezertov z lístkového cesta zasa docielite pomocou šťavy z polovice citróna, ktorú pridáte na záver do vajíčka.


1. Na večierok nikdy nechoďte hladní, bude ľahšie vyhnúť sa nekontrolovanému jedeniu, a tak sa budete môcť racionálne rozhodovať a vyberať si jedlá v rámci všej diéty.

2. Nezabudnite na príjem tekutín a pred odchodom z domu vypite aspoň 0,5 l vody. Pri príchode na večierok vypite pohár vody alebo minerálky a pravidelne si ho dopĺňajte. Nekalorické tekutiny pite priebežne počas celej oslavy.

3. Počas večierka jedzte a pite, pretože ak budete jedlo tvrdohlavo odmietať, hrozí, že sa stanete stredobodom pozornosti a pod tlakom okolia nakoniec budete jesť nie to čo vám radí rozum, ale to, čo si želajú ostatní, aby ste jedli.

4. Na začiatku sa rozhliadnite a zistite, aké jedlá sú v ponuke. Vyberajte si potraviny, ktoré dlhodobo zasýtia, majú nízku energetickú denzitu, teda vysoký obsah vody, potraviny s vysokým obsahom bielkovín, ktorých trávenie trvá dlhšie . Vhodné su tiež potraviny s nízkym glykemickým indexom, pretože energia sa z nich uvoľňuje postupne.

5. Vhodné je biele mäso a ryby pripravené na prírodno alebo grilované mäsové nárezy, tvrdé syry v kombinácii so zeleninou alebo zeleninové šaláty.

6. Ako dezert zvoľte čerstvé ovocie, napríklad: jahody, granátové jablko, grep, ananás, maliny, nektarinka, kiwi, mango, karambola, mandarinka.

7. Z nápojov je vhodné biele alebo červené suché víno v malom množstve. Lepšie však vinný strik, ktorý si môžete priebežne dopĺňať minerálkou.

8. Nejedzte sacharidové potraviny ako napr. chlieb, pekárenské výrobky, zemiaky, hranolky, krokety, ryžu, cestoviny, čipsy, pokrmy z lístkového cesta, koláče, zákusky, torty alebo zmrzliny. Nepite ani destiláty, dezertné nápoje, likéry, pivo, koktaily, sladené nápoje a mliečne kokteily. Ovocné a zeleninové šťavy a džúsy majú vysoký obsah energie. Alkoholické nápoje sú nielen energetické, ale aj zvyšujú chuť do jedla a oslabujú sebakontrolu.

9. Príjem energie kompenzujte zvýšeným pohybom, komunikujte v stoji a nevynechajte ani jedno tanečné kolo.

A ako predísť tlaku okolia?

Všetko som už ochutnala, bolo to výborné.
Práve som dojedla , ďakujem.
Ďakujem, som akurát, už som ochutnala všetko.
Ďakujem, neprosím si, ešte som nedojedla.
Naložím si o chvíľu, čakám na ďalší chod.
Neprosím si, som po večeri, dám si neskôr..a iné dôveryhodné výhovorky.

Je možné, že po takejto odpovedi uvediete okolie do takého pomykova, že už radšj nebude mať žiadne ďalšie otázky.
A čo na záver dodať, už len dobrú chuť a skvelú zábavu!
❁ Železo je dôležitý minerál na dobré zásobovanie mozgu kyslíkom? Dlhodobý nedostatok železa môže spôsobiť zhoršenie pamäti a zníženie inteligencie. Bohatým zdrojom železa je vaječný žĺtok, orechy, strukoviny, zelená listová zelenina, pečeň, červené mäso. Jeho vstrebávanie podporuje vitamín C, ktorý sa nachádza v hojnej miere napríklad v citrusových plodoch.

❁ Na výživu mozgových buniek sú veľmi potrebné najmä vitamíny skupiny B? Nájdeme ich v mäse, hydine, rybách, vajciach, semiačkach, orechoch a banánoch.
Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one