&&aa.jpg
Image and video hosting by TinyPic
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Image and video hosting by TinyPic
Potrebovať budete 800 gramov hladkej múky, 5 gramov soli, 120 gramov cukru, 100 gramov pekárenského smetolu, 30 gramov droždia, 1 vajíčko a 300 mililitrov vody. Posýpka je iba na vás – klasikou je mak a sézam.
Cesto, ktoré budeme miesiť je o čosi vláčnejšie a jemnejšie ako pri rožkoch. Na jeho prípravu treba 480 gramov hladkej múky, 70 gramov pekárenského smetolu, 40 gramov droždia, lyžičku cukru, soli a netradične veľa – až 275 mililitrov vody.
Suroviny:
3 dcl teplého mlieka
polovicu kvasníc
600 g hladkej múky
Lyžička soli, oregána a vegety
1,5 dcl oleja
kečup, pizza korenie
čierne korenie
kukurica
šampiňóny
bazalka
šunka
nastrúhaný syr (aspoň 150 g)

Pracovný postup:
Do 3 dcl teplého mlieka dáme nakvasiť polovicu kvasníc. Necháme vykvasiť cca. 20 min. Odvážime si 600 g hladkej múky, pridáme jednu lyžičku soli, oregána a lyžičku vegety a 1,5 dcl oleja. Všetko zmiešame s kváskom. Cesto necháme vykysnúť v teple - približne 30 min.
Na základnú plnku si pripravíme kečup, pizza korenie a čierne korenie. Pizza rožteky môžeme podľa chuti plniť aj kukuricou, šampiónmi s bazalkou, šunkou, nastrúhaným syrom.
Na podložke rozvaľkáme cesto. Pohárom s priemerom cca 7 cm urobíme do cesta krúžky. Tie potrieme základnou zmesou a dáme plnku. Vymodelujeme batôžtek, ktorý dáme na plech pokrytý papierom na pečenie. Rožteky potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme ešte syrom. Dáme zapiecť do predvyhriatej rúry na 150 - 160 stupňov. Rožteky sú hotové za 20 minút.
Image and video hosting by TinyPic
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one